Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja serdecznie zaprasza szkoły podstawowe do udziału w programie „Podróż przez świat”, łączącym w sobie elementy edukacji europejskiej i globalnej. Program będzie realizowany w roku szkolnym 2010/2011. Początek realizacji (pierwszy warsztat) – wrzesień 2010 r. Program złożony jest z 6 warsztatów – każdy z nich dotyczy kultury innego kraju: kraje Globalnego Południa – Algieria, Niger i Tanzania; kraje Europy – Niemcy, Ukraina, Hiszpania.

W trakcie warsztatów uczestnicy odbywają „podróż przez świat”, zatrzymując się w wybranych krajach i podglądając życie codzienne rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem życia dzieci. Obserwacja dnia z życia pozwala na poznanie kultury i tradycji poszczególnych krajów. Wszyscy wiemy, że elementem pozwalającym w ciekawy sposób przybliżyć kulturę jest kuchnia narodowa. W związku z tym w naszych warsztatach potrawy narodowe stają się kanwą do opowiadania o życiu w wyżej wymienionych krajach.

Na cały program składa się 6 warsztatów, z których każdy trwa 4 godziny lekcyjne. Grupy mogą uczestniczyć zarówno w całości, jak też jedynie w wybranych warsztatach dotyczących konkretnych,interesujących je krajów. Całość programu pozwala jednak na porównanie życia różnych narodów. Zachęcamy do udziału we wszystkich warsztatach programu, gdyż dzięki temu możliwe będzie wychwycenie różnic i podobieństw w kulturze krajów Globalnej Północy i Globalnego Południa.

Dzięki dostosowaniu programu do możliwości poznawczych uczniów z różnych etapów nauczania, w warsztatach mogą wziąć udział grupy z klas I – III oraz IV – VI. Do udziału w programie zapraszamy grupy 2 lub 4 klasowe.

Harmonogram: programu:

wrzesień – grudzień: warsztaty o krajach europejskich.
luty – maj: warsztaty o krajach afrykańskich.

Koszty udziału: 10zł/uczestnik/warsztat
Zapewniamy wszystkie materiały niezbędne do realizacji programu!

PROMOCJA: W przypadku podjęcia decyzji o udziale grupy we wszystkich 6 warsztatach – cena za całość 50zł/uczestnik (możliwa płatność w ratach – za każdy warsztat)

Zgłoszenia przyjmujemy drogą telefoniczną: 505 – 407 – 903.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!!!